Ostatní

Aktuální informace

4. září 2014 v 13:53 | Marcel Ladislav JUNG
Vážení návštěvníci,

vzhledem k mé letní neaktivitě na těchto stránkách projdou moje seznamy v nejbližších dnech aktualizací. Uváděné nabídky a poptávky tedy berte spíše orientačně, ceny projdou rovněž revizí. Většina informací (vyjma cen) je nicméně stále aktuální. Výměny, prodej i nákup/výkup probíhá i nadále bez omezení (tato informace má pouze zamezit mystifikaci, protože některé z poptávaných a nabízených bankovek už nepoptávám/nenabízím a ceny projdou revizí).
Děkuji za pochopení.

Autor

Rádi byste vyměňovali mince, ale nevíte s kým? Zkuste Numistu

12. dubna 2013 v 15:33 | Marcel Ladislav JUNG
O serveru numista vím již delší dobu - vždy když jsem si ověřoval některé informace z katalogů (nebo v dávných dobách, kdy jsem jich ještě moc neměl), chodil jsem právě sem. Jako návštěvník. To se ale změnilo včera - vzhledem k tomu, že můj cíl byl vždy dost jednoznačný, nezjišťoval jsem více o výhodách členství a když jsem zjistil, co jsem chtěl, prostě jsem odešel. Numista ale není jen katalog (jako každý katalog, i ten na numistě má své chyby, které se horko těžko dají opravit...). Je to jedinečný prostor pro výměnu mincí (bohužel ne bankovek) s desetitisíci sběratelů z celého světa. Češi kouzlo numisty ještě moc neobjevili - v celé republice je mně podobných (rozumějte členů numisty) jen pár desítek, proto ale zatím až tak nevadí, že vám sem nemohu vložit přímý odkaz na můj profil (ten najdete pod prostým jménem marcel.jung), protože když se podíváte na mapu ČR, na níž se vám zobrazí všichni čeští členové, najdete mne na ní jako jediného uživatele z Písku a už můžete zjišťovat, co sháním a co nabízím. Nejen u mne. A tak si můžete s numistou úspěšně doplnit sbírku a máte-li co nabídnout, nemusíte za to dát ani korunu (tedy, nějakou sbírkovou možná ano). Nemáte-li co nabídnout, většina členů nebude mít ani nic proti prodeji, ale kvůli tomu tam nejsou, takže členy numisty spojuje to, že preferují výměnu. Drobnou nevýhodou numisty by pro někoho mohlo být to, že je jen ve dvou jazycích - francouzštině a angličtině. V dnešní době však věřím, že s angličtinou už snad problém mít většina sběratelů nebude a Češi, které naleznete na zmiňované mapě, pořád mluví česky...
Možná by se mohl tenhle článek zdát zbytečný, ale zanedbatelný počet českých registrovaných sběratelů mne bezmála vyděsil, obzvláště když už znám výhody, které (samozřejmě bezplatné) členství má.
Závěrem ještě jedna poznámka k mému profilu - více než 7 000 mincí nelze zapsat hned, takže bude nějakou dobu trvat, než vytvořím můj kompletní seznam mincí na výměnu, proto neberte informace z mého profilu nikdy jako úplné (nicméně co poptávám, o to mám skutečně zájem, co nabízím, to skutečně nabízím ;-) ).

Internetové obchodování obnoveno

1. dubna 2013 v 13:30 | Marcel Ladislav JUNG
Po několikaleté pauze, během níž stihl můj původní domovský server Odklepnuto.cz nejen změnit název, ale v podstatě i zkrachovat (i když oficiálně pořád běží), jsem se rozhodl opět obnovit obchodování přes internet. Ze zmíněného serveru Odklepnuto.cz jsem se ale "přestěhoval" na mezinárodní portál eBay, kde mne můžete dohledat pod prostým jménem marcel.jung (odkaz na mé aukce naleznete ale i zde v menu, zcela nahoře). Jako nový prodejce mám na tomto portálu mnohá omezení, proto se moje nabídka může zprvu jevit jako celkem chudá, zejména co do počtu nabízených položek, jakmile mi to ale bude umožněno, rád bych ji rozšířil. Vzhledem k tomu, že eBay je portál mezinárodní, snažím se nabízet především zahraničním kupujícím, čeští uživatelé ale mají mnohá zvýhodnění - výrazně levnější poštovné, nebráním se ani slevám, protože při platbě na bankovní účet (tj. ne na PayPal) ušetřím nemalou část poplatků, které vám tedy v plné výši vrátím (ty mám započtené už v ceně, proto se také tyto ceny mohou místy jevit vyšší, než by bylo běžné, zejména pak těm, kteří se mnou již v minulosti obchodovali).
Opět proto, že eBay je portál mezinárodní, jsou všechny mé nabídky v angličtině, s českými uživateli budu ale samozřejmě jednat česky. Pokud v mých aukcích zaznamenáte jakékoliv chyby (v jakémkoliv smyslu toho slova), budu rád za Vaše upozornění - nerad bych působil nedůvěryhodně či snad někoho uvedl v omyl.
Ještě doplním, že pokud si vyhlédnete nějakou mojí aukci (bez příhozu), kterou budete mít za cenově nadsazenou, opět se nebráním jednání o ceně, protože jsem vše byl nucen navýšit o nemalé poplatky, při prodeji mimo eBay vám je tedy milerád odpustím (všehovšudy tvoří i s PayPalem cca 14% z ceny včetně poštovného + 10,- Kč).
Přeji vám tedy příjemné obchodování.

Změna e-mailu

14. března 2013 v 18:30 | Marcel Ladislav JUNG
Vážení návštěvníci,

dovoluji si Vás informovat, že s platností k dnešnímu dni přestávám používat svůj starý e-mail MMER3@seznam.cz a budu nadále dostupný již jen na e-mailu marcel.jung1@gmail.com
Tato změna se objeví již v příští chyběnce, poslední zveřejněná chyběnka (jíž najdete hned pod tímto článkem) je platná (s výjimkou onoho e-mailu) v plném rozsahu.
Děkuji za pochopení.

Informace pro návštěvníky aneb stránky stále žijí

18. února 2012 v 13:09 | Marcel Ladislav JUNG
Vážení návštěvníci,

poslední informace ze serveru, měřícího počet návštěvníků, z nichž vyplývá, že váš počet v posledních měsících atakuje tisícovou hranici (za měsíc), mne přiměly k uvedení následujícího.
Někteří z vás, kteří se mi ozývají s nabídkou bankovek a (/nebo) mincí, zejm. pak z řad sběratelů, vyjadřují svojí nejistotu, zda je poslední zde zveřejněný seznam bankovek a mincí, o něž mám zájem, ze 30. října 2010, stále v platosti. Uvádím tedy, že je.
V současnosti již delší dobu pracuji na novém, mnohonásobně delším, kompletním seznamu bankovek a mincí, jež mi chybí (a o něž mám zájem), který plánuji zveřejnit zde v násl. měsících a který by snad mohl být i aktualizován častěji, každopádně tento seznam ze 30. října 2010 je natolik stručný a nekompletní, že se toho změnilo jen velice málo a je tedy nepravděpodobné, že by se vaše případná nabídka "trefila" do toho, co jsem za tu dobu (z tohoto seznamu) již sehnal a pokud ano, tak to většinou i tak mám jen jednou a duplicita by se tedy "neztratila."
Vítám tedy stále všechny vaše nabídky a dokud zde nebude uvedeno jinak, zůstává v platnosti vždy poslední zde uveřejněný seznam.
Nový seznam bude již zaměřený spíše asi na sběratele, neboť bude velice podrobný, takže se toho pro laiky moc asi nezmění a ti budou nadále moci spíše vycházet z tohoto starého seznamu.
Jen dodám, že kdy bude vydán stále nevím, ale dělám vše proto, aby se to stihlo nejdéle během letních prázdnin, zájemcům mohu již nyní zaslat již vyhotovenou část, týkající se evropských mincí.

V očekávání nových nabídek autor.
 
 

Reklama