Informace k zasílání nabídek

Informace k zasílání nabídek

28. března 2014 v 20:50 | Marcel Ladislav JUNG
Pokud jste se dostali až sem, patrně mi chcete nabídnout nějaké bankovky a/nebo mince. Předně bych tedy rád řekl, že za každou vaši nabídku jsem rád. Přesto jsou však některé otázky, které musím pokládat téměř vždy, a některé bankovky (překvapivě zejména bankovky, u mincí tomu tak nebývá), které se také objeví téměř v každé vaší nabídce. Proto v zájmu ušetření vašeho i mého času vydávám tyto stručné informace k zasílání nabídek.

Nejprve tedy k těm často pokládaným otázkám - u každé vaší nabídky potřebuji vědět:

1/ Zda sbíráte nebo nesbíráte bankovky, mince nebo nějaké jiné sběratelské předměty a zda byste tak měli nebo neměli zájem o výměnu, jíž vždy preferuji.

2/ Zda to, co mi v daném e-mailu posíláte, je vše, co máte/chcete nabídnout (často se mi totiž stává, že mi v prvním e-mailu přijde jen pár mincí či bankovek a v dalších jejich počet narůstá, což dohodu komplikuje /resp. by bylo mnohem snazší to vědět hned na začátku/). To platí i v případě, že NEJSTE SBĚRATELÉ a nabízíte mi bankovky a/nebo mince, které poptávám v mé chyběnce.

3/ Ve kterém městě bydlíte (pokud totiž mám možnost se k vám dostavit osobně /ať už jste z Písku nebo okolí, nebo z jiného města, kam zrovna náhodou v dohledné době pojedu/, může vám to usnadnit práci se zasíláním fotek).

4/ Co vše mi nabízíte. Jste-li sběratel, postačí mi seznam s určením stavu, nejste-li sběratel, prosím vás o zaslání fotek všeho, co mi chcete nabídnout. Není vůbec nutné fotit vše samostatně, na jedné fotce může být třeba i 20 mincí nebo bankovek, jde vždy o to, aby bylo vše dobře čitelné. Pokud tedy máte fotoaparát za desítky tisíc, možná se vám jich tam vejde i 50, pokud máte jen telefon, tak i jedna bývá hodně /záleží ale na typu telefonu/.

Teď se dostanu k tomu, co mi nabízíte skoro vždy, takže samostatně (pokud nenabízíte ještě jiné, zde neuvedené bankovky a/nebo mince) nebo v horším, než bezchybném stavu (UNC) NECHCI (ani všechny dohromady):

50 Złotych 1988 (všechny ostatní roky uvítám, budou-li v bezchybném (UNC) nebo téměř bezchybném (AU, 1-) stavu

100 Złotych 1982 - 1988 (starší uvítám, jako u 50 ZŁ)

200 Złotych 1988 (starší uvítám, jako u 50 ZŁ)

500 Złotych 1982 (starší uvítám, jako u 50 ZŁ)

1 000 Złotych 1982 (starší uvítám, jako u 50 ZŁ)

5 000 Złotych 1988 (starší uvítám, jako u 50 ZŁ)

1 000 Jugoslávských dinárů 1981 (starší uvítám, jako u 50 ZŁ)

Závěrem ještě uvedu, že poštovné vždy proplácím, u výměn počítám s tím, že bude oboustranně bezplatné. Darem beru vše, pokud ale chcete poštovné proplatit, musím předem vědět, co mi pošlete, mnohé bankovky a mince totiž nemají ani cenu poštovného (tedy alespoň ne v běžném stavu).
Případné nabídky zasílejte, prosím, na marcel.jung1@gmail.com nebo na tel. 605 755 938.
 
 

Reklama