Evidence sbírky byla převedena do digitální podoby

5. července 2013 v 12:23 | Marcel Ladislav JUNG |  Novinky v mé sbírce
Vážení návštěvníci, zejména vy z řad sběratelů, tak je to konečně tady. Trvalo to zhruba čtvrt roku, ale podařilo se a pečlivě vedená letitá evidence mojí sbírky mincí byla dne 23. června konečně převedena do digitální podoby. Uživatelé již dříve zmíněného serveru Numista si ji mohou prohlédnout i s obrázky pohodlně, aniž by mne jakkoliv kontaktovali, všichni ostatní si mohou o seznam převedený do Excelu požádat e-mailem. Seznamy jsou hned dva, a to jak kompletní evidence, tak výběr duplicit (aby nebylo třeba je hledat ručně), kde je jasně a přehledně vidět, které mince mohu nabídnout k výměně či prodeji.
Když říkám, že je převedena evidence mé sbírky mincí, tak kromě toho, že to samozřejmě znamená, že sbírky bankovek se to netýká (nicméně, kompletní a stále aktualizovaný seznam bankovek, nabízených k prodeji či výměně je k dispozici již delší dobu přímo na těchto stránkách), tak to znamená, že co není v evidenci, není ani zde. A v evidenci v současné době stále chybí britské mince a eura, které se tedy v tomto digitálním seznamu objeví až po jejich zavedení do evidence, které je celkem časově náročné, přesto věřím, že se mi vše podaří stihnout do konce července. Vzhledem k tomu, že tyto státy tvoří jen 1 - 2 % celé mé sbírky, myslím, že již nyní je tento seznam dostatečně kompletní.
Digitální evidence sbírky umožňuje také celkem jednoduché provádění statistik sbírky, proto mohu zájemce nalákat na následující dvě čísla, ze kterých se dozví, že v současné době nabízím k výměně či prodeji 3728 mincí ze 75 zemí světa. Nicméně v případě zájmu je třeba si pospíšit, zájemců přibývá každým dnem, a tak se zásoby (a zejména výběr z různých typů) rychle ztenčují. Již v pondělí bude tento seznam chudší o bezmála polovinu všech stříbrných mincí a cca 50 dalších mincí (vždy různých).
V průběhu dnešního dne se zároveň můžete těšit na aktualizovanou chyběnku, v níž do budoucna nebude chybět stručná informace o zde popsané novince, a aktualizovanou nabídku bankovek.

S přáním příjemného prožití právě začínajících prázdnin a mnoha úspěchů ve sbírání autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama