Rádi byste vyměňovali mince, ale nevíte s kým? Zkuste Numistu

12. dubna 2013 v 15:33 | Marcel Ladislav JUNG |  Ostatní
O serveru numista vím již delší dobu - vždy když jsem si ověřoval některé informace z katalogů (nebo v dávných dobách, kdy jsem jich ještě moc neměl), chodil jsem právě sem. Jako návštěvník. To se ale změnilo včera - vzhledem k tomu, že můj cíl byl vždy dost jednoznačný, nezjišťoval jsem více o výhodách členství a když jsem zjistil, co jsem chtěl, prostě jsem odešel. Numista ale není jen katalog (jako každý katalog, i ten na numistě má své chyby, které se horko těžko dají opravit...). Je to jedinečný prostor pro výměnu mincí (bohužel ne bankovek) s desetitisíci sběratelů z celého světa. Češi kouzlo numisty ještě moc neobjevili - v celé republice je mně podobných (rozumějte členů numisty) jen pár desítek, proto ale zatím až tak nevadí, že vám sem nemohu vložit přímý odkaz na můj profil (ten najdete pod prostým jménem marcel.jung), protože když se podíváte na mapu ČR, na níž se vám zobrazí všichni čeští členové, najdete mne na ní jako jediného uživatele z Písku a už můžete zjišťovat, co sháním a co nabízím. Nejen u mne. A tak si můžete s numistou úspěšně doplnit sbírku a máte-li co nabídnout, nemusíte za to dát ani korunu (tedy, nějakou sbírkovou možná ano). Nemáte-li co nabídnout, většina členů nebude mít ani nic proti prodeji, ale kvůli tomu tam nejsou, takže členy numisty spojuje to, že preferují výměnu. Drobnou nevýhodou numisty by pro někoho mohlo být to, že je jen ve dvou jazycích - francouzštině a angličtině. V dnešní době však věřím, že s angličtinou už snad problém mít většina sběratelů nebude a Češi, které naleznete na zmiňované mapě, pořád mluví česky...
Možná by se mohl tenhle článek zdát zbytečný, ale zanedbatelný počet českých registrovaných sběratelů mne bezmála vyděsil, obzvláště když už znám výhody, které (samozřejmě bezplatné) členství má.
Závěrem ještě jedna poznámka k mému profilu - více než 7 000 mincí nelze zapsat hned, takže bude nějakou dobu trvat, než vytvořím můj kompletní seznam mincí na výměnu, proto neberte informace z mého profilu nikdy jako úplné (nicméně co poptávám, o to mám skutečně zájem, co nabízím, to skutečně nabízím ;-) ).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 joluen joluen | 14. dubna 2013 v 14:54 | Reagovat

pro bankovyk zkuste colnect.com
http://colnect.com/cs/banknotes

2 Marcel L. JUNG Marcel L. JUNG | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 15:09 | Reagovat

Děkuji za odkaz na zajímavý web. Už jsem členem (díky Vašemu odkazu) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama