Poptávka týdne 3. - 9. září 2012

3. září 2012 v 20:40 | Marcel L. JUNG |  Poptávka týdne
Vážení návštěvníci,

vzhledem k tomu, že dlouhodobý plán na sepsání první kompletní chyběnky se nadaří naplnit a stále mi ještě zbývá mnoho práce, kterou pravděpodobně v dohledné době nestihnu dokončit, a vzhledem k tomu, že jí připravuji již více než rok (a nedokončenou jí zveřejňovat nechci, byť zájemcům jí posílám již nyní), rozhodl jsem se spustit tuto rubriku "Poptávka týdne", kde bych rád každý týden zveřejňoval informace jen o některých bankovkách a mincích z těch, které sháním, a to nejčastěji takových, které sháním už delší dobu.
Každý týden bych zde chtěl zveřejnit jednu bankovku a minci, případně více, které však spolu nutně souvisí (ne nutně bankovky a mince, ale všechny zveřejněné mince resp. bankovky spolu musí souviset), bude se tedy jednat vždy jen o jednu "položku". Navíc (dokud bude co shánět, což, věřím, že bude vždy) bude každá tato položka unikátní a nebude-li u daného článku uvedeno jinak, bude stále v platnosti, třeba i za pět let (tj. vše, co se mi podaří z "poptávek týdne" sehnat uvednu jasně k danému článku). Stejně jako u běžných chyběnek platí, že není-li uvedeno jinak, pak mi na stavu nezáleží.
Zda tato rubrika zůstane zachována i po dokončení zmiňované kompletní chyběnky (na kterou je v podstatě navázána) je zatím nejisté, vše také záleží na jejím úspěchu a na tom, zda tento systém, kdy dostanete informace jen o velmi omezeném počtu bankovek a mincí, které sháním (nikoliv o všech) bude mít "své ovoce".
Tento článek však není pouze uvedením do rubriky, ale také první "poptávkou týdne", v níž sháním:

BANKOVKY

10 000 a 5 000 slovinských tolarů (všechna vydání) /zdroj obrázků: wikipedia.cz/
10000 front2.jpg10000 back2.jpg5000 front3.jpg5000 back11.jpg

MINCE

10 hongkongských centů /1993+, vizte obrázek níže, zdroj: en.numista.com a coins-coins.com/


Předem děkuji za všechny nabídky, které můžete zasílat na e-mail MMER3@seznam.cz.

TATO POPTÁVKA JE STÁLE AKTUÁLNÍ
(Pozn. tato informace se bude objevovat u všech "poptávek týdne", dokud budou platné. Jakmile cokoliv z oné poptávky seženu, objeví se to zde. Seženu-li vše, pak zde bude stát "tato poptávka již není aktuální").


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama